Pizzapuffer med tacofyll
Små tacopizzaer i muffins-størrelse. Perfekt partysnacks, enkle å ta med i hånda og supre i matpakken. PS: Ekstra kjappe å lage med ferdig pizzadeig.
Slik gjør du:
- Varm opp litt olje i en stekepanne og stek kjøttdeigen til den er gjennomstekt. Tilsett tacokrydder og vann. Bland godt og la det småputre på svak varme til vannet har kokt inn, 3-4 min. Sett til side.
- Sett stekeovnen på 220 grader. Finn fram et stekebrett og plasser 15 store muffinsformer av papir på brettet.
- Del pizzadeigen opp i omtrent 15 like store firkanter med en skarp kniv. Dytt hver del ned i hver sin muffinsform.
- Fyll formene med salsasaus, tacokjøttdeig, 1 syltet jalapeño (eller flere om du liker det hot) og mais. Avslutt med revet ost.
- Stek pizzapuffene på 220 grader i 10-12 min, til de er lett gylne og osten har smeltet.
- Pynt med litt finhakket persille ved servering.
Tips:
- Dropp jalapeños om du ønsker dem mindre spicy.
- Vi brukte for anledningen testvinneren Synnøve revet Gulost og Cheddar. Prøv gjerne en av våre andre ferdig revne oster. Se utvalget her.
- 0 porsjoner
Dette trenger du:
- 0
- store
- papir-muffinsformer
- 0
- g
- kjøttdeig eller plantebasert farse
- 0
- pose
- tacokrydder
- 0
- dl
- vann
- 0
- Peppes original pizzabunn
- 0
- glass
- salsasaus
- 0
- glass
- syltet jalapeños
- 0
- liten boks
- mais
- finhakket persille, til pynt







